Парубій: На початку осені ухвалення нового Виборчого кодексу стоятиме на порядку денному

Понеділок, 11 червня 2018, 15:55

Під час спільного брифінгу зі спікерами Грузії та Молдови, голова Верховної Ради заявив, що Україна вивчатиме досвід цих країн щодо реформування виборчої системи.

"Різні напрямки реформування. Для мене як для голови Верховної Ради це є концепція Виборчого кодексу, яка була за останній період змінена і в Грузії, і в Молдові", – заявив Андрій Парубій. Про це повідомляє УКРІНФОРМ.

Спікер українського парламенту зазначив, що Грузія та Молдова мають свої, різні шляхи реформування виборчої системи. Їх досвід дуже важливий, оскільки на початку осені питання виборчої реформи стоятиме в Україні на порядку денному.

"І оскільки в нас, очевидно, на початку осені це питання буде стояти на порядку денному, власне, цей досвід дуже важливий.  Я організую нашій робочій групі зустріч з депутатами від парламентів Грузії та Молдови, щоб ми вивчили цей досвід", – повідомив Парубій.

Нагадаємо, Андрій Парубій спільно з депутатами Олександром Черненком та Леонідом Ємцем є автором нового Виборчого кодексу, який передбачає зміну виборчої системи до виборів у парламент Зокрема – впровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками.

Виборчий кодекс ухвалили у першому читанні ще у листопаді 2017 року. Наразі законопроект опрацьовується  в Комітеті з питань правової політики та правосуддя. До документу подано рекордну кількість правок – 4 400.