Учасники “Акції 17 травня” дали депутатам час до осені на розгляд правок до Виборчого кодексу

Четвер, 21 червня 2018, 16:33

Сьогодні спливає термін ультиматуму учасників акції 17 травня до Верховної Ради України про необхідність пришвидшити розгляд проекту Виборчого кодексу України.

За словами підписантів ультиматуму, парламент не встиг підготувати проект до розгляду в цілому, станом на сьогодні опрацьовано 966 із 4400 поправок.

"Зважаючи на необхідність суттєво доопрацювати текст законопроекту та на те, що робоча група, створена при Комітеті Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, після акції 17 травня почала регулярно працювати ми вважаємо прийнятним відтермінувати розгляд проекту Виборчого кодексу до початку осінньої сесії" - йдеться у повідомленні.

Учасники "Акції 17 травня" наголошують на необхідності продовжити регулярну системну роботу над поправками до проекту Виборчого кодексу протягом усього літа і будуть уважно стежити за процесом підготовки тексту.

Нагадаємо, що запровадження пропорційної системи з відкритими регіональними списками було передвиборчою обіцянкою Петра Порошенка та переважної більшості партій влади, зобов’язанням Коаліційної угоди, під яким підписалися 302 народних депутати.

Дату та деталі наступної всеукраїнської акції на підтримку виборчої реформи підписанти обіцяють оголосити найближчим часом.

Під заявою підписалися наступні організації та партії:

Громадська організація "Всеукраїнське Об'єднання "Автомайдан"

Громадська організація "Центр UA"

Громадський рух ЧЕСНО

ВО "Батьківщина"

ВО "Свобода"

Громадянський рух "Хвиля"

Громадянська позиція

Демократичний Альянс

Європейська партія України

Народний контроль

Народний Рух України

Національний Корпус

Об’єднання "Самопоміч"

Сила Людей

Рух "Визволення"

Українська Галицька партія