Нардепи-прогульники листопада

Вівторок, 21 листопада 2017, 13:36

У листопаді депутати взяли участь лише в 43% усіх голосувань. Найгірше брали участь у голосуваннях депутати "Відродження" та "Волі народу",  найкраще – депутати "Самопомочі". Громадський рух ЧЕСНО проаналізував участь народних депутатів у голосуваннях за листопад 2017 року.

У листопаді Верховна Рада працювала у сесійному залі 8 днів, провела 12 засідань, на яких відбулося 378 голосувань. За даними офіційного сайту Верховної Ради 12 депутатів жодного разу не проголосували, серед них 9 були відсутні під час усіх листопадових голосувань:

  1. Сергій Клюєв (позафракційний), якого Інтерпол оголошував у міжнародний розшук.

  2. В’ячеслав Константіновський (позафракційний), який у липні написав заяву про складання депутатського мандату. У листопаді Верховна Рада не змогла назбирати достатньої кількості голосів за задоволення цієї заяви.

  3. Євген Мураєв (позафракційний), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 3% голосувань і зайнятий переважно просуванням партійного проекту "За життя".

  4. Олександр Онищенко (позафракційний) – нардеп-утікач, який переховується в Лондоні від кримінального переслідування щодо розкрадання майна "Укргазвидобування"

  5. Дмитро Ярош (позафракційний), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 2,6% голосувань.

  6. Денис Дзензерський ("Народний фронт"), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 4,8% голосувань.

  7. Тетяна Донець ("Народний фронт").

  8. Євген Бакулін ("Опозиційний блок")  – фігурант антикорупційних розслідувань    

  9. Юхим Звягільський ("Опозиційний блок"), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 2,2% голосувань і є фігурантом кількох антикорупційних розслідувань.

 
графіка: чесно

Шість із цих дев’яти депутатів — усі, крім Юхима Звягільського та "народнофронтівського" подружжя Тетяни Донець і Дениса Дзензерського – були відсутні також у жовтні.

У найбільшій кількості голосувань не брали участь народні обранці від фракцій "Воля народу" (83,2%) та "Відродження" (82,4%), у найменшій – депутати від "Самопомочі" (взяли участь у 58,2% голосувань).

 
інфографіка: чесно

Найчастіше депутати не беруть участь у голосуваннях, при цьому перебуваючи у сесійній залі. Зокрема, депутати від групи "Воля народу" пропустили понад 80% голосувань, хоча були відсутніми лише під час 19,1% голосувань. Найбільше голосувань листопада (47,4%) прогуляли депутати фракції "Батьківщина".

Зауважимо, що навіть стовідсоткового прогульника відкликати неможливо. Єдине, чим можна покарати "недоторканних", — позбавити частини зарплатні. За дорученням спікера з вересня 2016 року прогульників також час від часу публікують у газеті "Голос України".

Нагадаємо, 8 нардепів пропустили всі голосування жовтня. Раніше ЧЕСНО назвав найбільших прогульників 2016 року.